Resultater Taastrup Løbet 534

Så er resultaterne fra Taastrup Løbet 534 den 12. januar 2020 klar og kan som sædvanlig ses her.

Vi prøver også med en alternativ måde at vise resultaterne på. Du må gerne give eventuelle kommentarer her.

DistanceNavnKlubPositionTotal (netto)KønKlasseBemærkning
2 kmCaroline Elmgreen100:11:29Damer2012
2 kmAlva Paus200:22:55Damer2016
5 km Camilla PorsdalBlovstrød Løverne100:22:14Damer2005
5 km Mejse Silke JakobsenKSK200:23:22Damer2007
5 km Merete PorsdalBlovstrød Løverne300:24:09Damer1973
5 km Emma LillelundSparta400:25:23Damer1996
5 km Stine Vallentin NielsenTIK Løberne500:27:38Damer1988
5 km Hanna LarsenTIK Løberne600:27:51Damer1954
5 km Helen HoxfeldtTIK Løberne700:29:20Damer1956Løb nr. 50
5 km Pernille Blomgren HansenTIK Løberne800:29:28Damer1970
5 km Pia HansenCoop Idræt900:30:59Damer1959
5 km Lena BredRoskilde Motion1000:31:00Damer1955
5 km Benedikte Kruuse LarsenTIK Løberne1100:31:40Damer1981
5 km Heidi Therese StormTIK Løberne1200:31:47Damer1975
5 km Jeanette LoftheimTIK Løberne1300:32:19Damer1971
5 km Britt Jakobsen1400:32:42Damer1976
5 km Maja Kamstrup-NielsenHI1500:34:16Damer1982
5 km Emilie SpiegelhaurHI1700:34:17Damer1992
5 km Kanwal Shaaf1800:38:59Damer1979Idrætsmærke
5 km Bitten BacherFløng IF1800:46:51Damer1947
5 km Lene LemmekeTIK Løberne1900:47:14Damer1965Sidste løber
5 km Kristian Thygesen NerstrømVEPI100:16:35Herrer1983
5 km Klaus BelterTIK Løberne200:20:10Herrer1975
5 km Morten Lillelundlego300:20:57Herrer1965
5 km Henrik Møller RasmussenTIK Løberne400:23:34Herrer1968
5 km Piotr Wojewoda500:24:56Herrer1983
5 km Bartosz Barcikowski600:26:15Herrer1988
5 km Morten Lethan Albrechtsen700:27:02Herrer1987
5 km Bjarne AndersenTIK Løberne800:27:19Herrer1943Idrætsmærke
5 km Jan RasmussenCoop Idræt900:27:59Herrer1961
5 km Knud JørgensenTIK Løberne1000:29:15Herrer1953Idrætsmærke
5 km Per RohwedderTIK Løberne1100:30:19Herrer1950Idrætsmærke
5 km Ole ThielemannTIK Løberne1200:30:49Herrer1958
5 km Lars Bred1300:30:59Herrer1962
5 km Jens-Henrik HansenTeam Kolde Fadbamser1400:31:54Herrer1977
5 km Tomasz Janicki1500:33:57Herrer1977
5 km Per EhbrechtTeam Ehbrecht1600:46:54Herrer1959
5 km Kaj FrandsenTIK Løberne1700:47:14Herrer1960
5 km Bjarne T. PedersenTIK Løberne1801:03:55Herrer1947
10 kmKyra KuikMurica RC100:49:32Damer1990
10 kmUlla H EhbrechtFløng Kondi + Team Ehbrecht200:50:58Damer1965
10 kmWinnie HansenTeam Kolde Fadbamser300:51:47Damer1975
10 kmVibeke JørgensenTIK Løberne400:53:36Damer1960Idrætsmærke
10 kmVibeke StrubeFløng Kondi500:55:28Damer1956Idrætsmærke
10 kmStine Jensen600:59:36Damer1990
10 kmMichelle Jensen701:00:44Damer1988
10 kmDitte Nalepa801:02:35Damer1978
10 kmTine Damkjær901:02:49Damer1978
10 kmLene KorsgaardCoop Idræt1001:02:57Damer1948
10 kmKatrine Albrechtsen1101:03:42Damer1988
10 kmJulie Kjestrup1201:05:39Damer1979
10 kmRasmus Lunn Jensen100:34:29Herrer1996
10 kmEmil Lind-HolmSparta200:35:45Herrer1992
10 kmKarsten KristiansenPI MVSJ300:36:32Herrer1984
10 kmSøren Wedel400:39:21Herrer1987
10 kmJonas Juhler-NøttrupTeam Ineos500:39:21Herrer1994
10 kmAllan Hansen600:39:48Herrer1991
10 kmChristian Barker700:40:19Herrer1970
10 kmAugust Østengaard800:42:24Herrer2005
10 kmLars RaskTIK Løberne900:43:11Herrer1970Idrætsmærke
10 kmRune AndersenTeam Rolex1000:43:20Herrer1984
10 kmAndreas Viken FørsterLoL1100:44:22Herrer1983
10 kmKaare Hansen1200:45:27Herrer1971
10 kmMartin Englev JørgensenTIK Løberne1300:46:02Herrer1985
10 kmKristian ZakariasTIK Løberne1400:46:16Herrer1976
10 kmKasper RoslyngTIK Løberne1500:49:24Herrer1973Idrætsmærke
10 kmJørgen HansenTIK Løberne1600:50:55Herrer1956
10 kmJostein Pedersen1700:51:49Herrer1983
10 kmDavid RossTIK Løberne1800:51:52Herrer1959Idrætsmærke
10 kmMichael Giessing1900:52:30Herrer1988
10 kmKarsten WeikopTIK Løberne2000:52:49Herrer1964
10 kmSimon Østengaard2100:53:11Herrer1980
10 kmKent PausTIK Løberne2200:55:40Herrer1951Idrætsmærke
10 kmThomas JensenTIK Løberne2300:59:36Herrer1958Løb nr. 25
10 kmSøren ChristiansenTIK Løberne2401:01:40Herrer1944Idrætsmærke
10 kmTorben Nalepa2501:02:35Herrer1973
10 kmPer FunchTIK Løberne2601:03:17Herrer1967
10 kmNiels BierbumFløng IF2701:08:39Herrer1952
10 kmJim HenriksenTIK Løberne2801:12:13Herrer1964Sidste løber
10 kmHans StruerTIK Løberne2901:12:14Herrer1953